Мова Русский Українська

Пересадка фіалок

Коли пересаджувати фіалку

Пересадку фіалок необхідно проводити один раз на рік (квітень, травень), якщо оголився стовбур, утворився щільний ком з коренів або став непридатним грунт. Пересадка дорослих фіалок починається з вибору розміру горщика - це неправдиве твердження. Дорослі рослини, діаметр розетки яких близько 20см, можна пересаджувати в ті ж горщики, в яких вони ростуть зараз. Як вибрати горщики для фиалок ми вже писали в одній з наших статей, і дотримуючись наших рекомендацій і Ваших побажань, можна вибрати горщик для фіалки на все її життя.

Як правильно пересаджувати фіалку

Найоптимальнішим методом пересадки фіалок виявився найпростіший. Пересаджувати будемо фіалку в горщику з верхнім діаметром 9 см в горщик такого ж розміру або в той же. Для пересадки нам знадобляться - фіалка, ножиці, товчене деревне вугілля, мох-сфагнум, дренаж (керамзит, пінопласт, синтепон або будь-який інший). Про все по порядку...

Как правильно пересаживать фиалку

Найстаріші листочки в нижній частині розетки можна видалити. Після пересадки фіалка буде ослаблена і їй не вистачить сил для забезпечення харчуванням всієї рослини і ці листочки будуть приречені на смерть. Оголену частину стовбура потрібно зачистити від грубої тканини, наприклад, ножицями або ножем, але дуже обережно.

Стволик фиалки

Для початку потрібно трохи підсушити рослину, щоб було легше працювати з кореневою системою. Після цього акуратно витягаємо фіалку з горщика, не пошкодивши при цьому стовбур і листя. Кореневий ком обтрушуємо від старого грунту, видаляємо старі, загнили, хворі і довгі корінці. Якщо коренева в повному порядку, її можна просто розділити навпіл, зробивши розріз по горизонталі.

Правильная пересадка фиалок

Весь оголений стовбур потрібно обробити порошком (дрібною фракцією) деревного вугілля для запобігання загнивання. Нарізаний мох намочують у воді і вкутуємо їм стовбур фіалки. Шар моху повинен бути близько 1 см. Сфагнум на перший час запобіжить прямому контакту стовбура з грунтом і ізолює його від ґрунтових патогенів. На дно нового горщика висипаємо або вистилаємо дренаж. Синтепон в даному випадку може бути самим дренажем або мембраною для того, щоб дренаж не висипався з горщика. Насипаємо 1см грунту на дренаж і опускаємо в горщик фіалку. Весь оголений стовбур фіалки повинен бути в горщику, а черешки нижніх листків на одному рівні з верхнім краєм горщика.

Грунт для фіалок

Готуємо грунт для пересадки фіалок. Найкраще використовувати готовий субстрат для фіалок, але додати до нього перліт або вермикуліт. Не радимо купувати найдешевший грунт, тому що він може бути поганої якості, з домішкою насіння бур'янів, а можливо і комах. Вологість грунту повинна бути помірною - при стисканні в кулаці з нього не повинна витікати волога, але й грудочка після стискання не повинна розсипатися. Акуратно, не чіпляючи стовбура потрібно засипати грунт в горщик. Рівномірно розрівняти по периметру горщика і поступово ущільнюючи його пальцями засипати доверху, залишаючи 1 см від верху горщика. Після пересадки фіалку можна не поливати, а через 7-10 днів почати догляд, як і до пересадки.

Пересадка фиалки

 

ЗНАЙШЛИ ДЕШЕВШЕ? ЗНИЗИМО ЦІНУ!
Вишліть нам ссилку на цей товар в іншому магазині та отримайте кращу ціну

captchacaptchacaptchacaptcha