Мова Русский Українська

Горщики для фіалок

Горщики для фіалок (сенполій)

Вибір горщиків для фіалок починається з моменту, коли Ви вирішили укорінити листочок або черінок. Це буде тимчасова ємність, яку з ростом фіалок потрібно буде замінити на більш простору. Але і до неї є певні вимоги, дотримуючись яких можна виростити чудове рослину. Почнемо з вибору матеріалу для горщика, його переваг і недоліків.

Глиняні або пластикові горщики для фіалок?

Глиняні горщики для фіалок. Перевагою глини є його природне походження, завдяки чому коренева система знаходиться в збалансованому водно-повітряному балансі. Через такий матеріал краще проникає повітря до кореневої системи, а також з поверхні горщика швидше випаровується надлишок вологи. З недоліків - глина більш важкий матеріал, ніж пластик, що може деформувати підвіконня або полку при великій кількості горщиків. На сонці, яке люблять фіалки, з глиняних горщиків швидше випаровується волога, при цьому полив і догляд за рослинами стає частішим. Якщо глиняний горщик покритий глазур'ю, це в деякій мірі вирішить проблему з водою, але проблема з охолодженням глиняних горщиків на підвіконні залишиться актуальною.

Пластикові горщики для фіалок мають ряд переваг перед глиняними. По-перше, велика різноманітність кольорів, форм і розмірів, можна вибрати найбільш підходящий варіант. По-друге – пластикові горщики легкі, менш крихкі і не пропускають воду. По-третє – є можливість використовувати системи автополиву, як в цих чи цих горщиках.

Розміри горщиків для фіалок

Горшки для фиалок
Горщики для фіалок

Вибір розміру горщиків для фіалок супроводжується трьома етапами заміни горщиків. На етапі вкорінення найкраще підійдуть горщики діаметром 5-6 см, хоча можна використовувати пластикові харчові стаканчики. Через 3 місяці, коли фіалка буде діаметром 12-15см, потрібна заміна горщика на більш просторий, діаметром 7-8см, при цьому краще не порушувати ніжну кореневу систему фіалок і пересаджувати способом «перевалки». Коли рослина зміцніє, через 6-8 місяців, і діаметр розетки буде близько 20см, можна пересаджувати фіалки в пластиковий горщик діаметром 9-12см, в якому рослина буде рости на постійній основі. Подальші пересадки можна здійснювати в ті ж горщики, обтрушуючи зовнішній шар кома грунту і замінюючи його на свіжий грунт. Промивати кореневу систему вкрай не рекомендується.

Від правильного вибору розміру горщиків для фіалок, буде залежати її зростання і розвиток. Оптимальним буде розмір діаметром 9-12см, висотою 7-10см, а діаметр розетки близько 20см. Flower Lover Cubico розміром 9х9см ідеально підійдуть для вирощування фіалок з гнотовим автополивом. Lechuza Deltini, ідеальний варіант, з повноцінною системою автополиву, розміром і якістю. Горщики розміром більше 12см діаметром і такий же висотою, при розмірі розетки фіалки 20см, не бажано використовувати для їх вирощування.

 

ЗНАЙШЛИ ДЕШЕВШЕ? ЗНИЗИМО ЦІНУ!
Вишліть нам ссилку на цей товар в іншому магазині та отримайте кращу ціну

captchacaptchacaptchacaptcha