Мова Русский Українська

Бонсай в горщику

Бонсай в горшке

Бонсай в горщику - трудомісткий процес вимагає певних знань і навичок. За рослинами бонсай дуже важливий догляд, а особливо своєчасний полив, без якого можна пошкодити рослину, а можливо і повністю знищити. Складність вирощування бонсаїв полягає в тому, що результати своєї праці Ви побачите не відразу, тому дуже важливо дотримуватися нашої рекомендації, щоб через 4-5 років отримати повноцінний бонсай вирощений власними руками. Купити бонсай дорослим рослиною набагато зменшить Ваші турботи по вирощуванню, але догляд і пересадка бонсай залишаться найважливішим фактором їх існування в подальшому.

Рослини для дерева бонсай

Потрібно пам'ятати що бонсай - це мистецтво вирощування карликових дерев, які є точною копією дорослих дерев в мініатюрі. Для вирощування бонсай можна використовувати такі рослини як: гібіскус Купера, Гранат сорту Nana, вічнозелене дерево тисячі зірок, казуарина, Каллистемон (як плакуча верба і форма ялинки), кімнатний кипарис сорти "Голдкрест", дрібнолистні фікуси, мірт, маслини, морлочай, розмарин , шефлера, сосна, самшит, товстянка, ладанник і багато інших.

Вирощування бонсай

Процес вирощування бонсай починається з вкорінення рослин. Укорінювати дерево бонсай потрібно в глибокому горщику, і тільки після вкорінення пересадити в плошку. Укорінення краще проводити в затіненому місці балкона або будинку, тому що бонсаї не люблять прямих сонячних променів. Стовбур дерева потрібно поглибити на 3-5см в землю, для утворення додаткових коренів. Після того, як молоді рослини пустять коріння (приблизно 1 місяць), їх можна пересадити в плошку, залишаючи верхнє коріння над поверхнею грунту.

Грунт для бонсай

Грунт для бонсай потрібно готувати самому або купити вже готову суміш, але вибирати потрібно тільки грунт перевірених виробників, тому що більшість готових сумішей не придатні для вирощування бонсай. Рекомендована суміш - 5 частин гумусу (торф, листовий перегній, перегній кора або якісний компост) + 3 частини глини + 2 частини гравію або кам'яної крихти. Такий грунт підійде для рослин, що віддають перевагу нейтральній кислотності. Для бонсай люблячих лужне середовище краще використовувати суміш, що складається з 5 частин гумусу, 1 частини глини і 2-х частин гравію або кам'яної крихти. Після приготування, грунт потрібно продезінфікувати нагріваючи його в каструлі при температурі 100 ° С протягом 15хв, знищуючи шкідників, насіння бур'янів і збудників хвороб.

Посадка бонсай

Після вкорінення живців приступають до посадки бонсай на постійне місце. Горщик для бонсай повинен бути не більше 10-12см діаметром і 3-5 см заввишки. Обрізають довге коріння, на дно горщика засипають грунт і вирівнюють його. Рослину і кореневу систему розміщують так, щоб надати бонсай потрібну форму в майбутньому. Горщик наповнюють грунтом ущільнюючи великим пальцем до повного його заповнення залишивши місце для поливу водою.

Світловий режим для бонсай

Вибір місця для вирощування бонсай - важливий елемент всього процесу вирощування. При цьому потрібно враховувати багато факторів - сторона світла, відстань від вікна, кут падіння сонячних променів і інші, але ми реккомендуем, для дотримання світлового режиму, вирощувати бонсай на правій стороні підвіконня західного вікна або лівій стороні підвіконня східного вікна. У зимовий період бонсай потрібне додаткове освітлення, для чого можна використовувати лампи денного світла, або розміщувати бонсай на більш освітлених місцях офісу або квартири.

Полив бонсай

Поливати бонсай потрібно помірно - грунт не повинен бути сухим або надмірно вологим. Суха кірка на поверхні грунту не обов'язково говорить про сухість грунту, що можна перевірити на дотик пальцем знявши невелику ділянку кірки. Поливати потрібно виключно теплою водою, яка відстоялась і всі домішки осіли на дно посудини.

Формування бонсай

Формувати бонсай починають через 2-3 роки після посадки в плошку. Кращим способом для цього є метод розтяжки з дротом. Суть його полягає в тому, щоб молоді пагони відхилити в потрібний кут з допомогти нитки, яка прив'язана до дроту, що зафіксований в грунті з кореневою системою. Для того, щоб надати форму старим здеревянілим гілкам, можна використовувати дріт в якості розпірок.

Пересадка бонсай

Пересадку бонсай роблять в березні-квітні. Перші 5 років пересадку здійснюють щороку, а протягом наступного часу - кожні 2 роки. За 1-2 дні до пересадки рослину перестають поливати і обрізають гілки. У день посадки готують нову суміш, видаляють 1/3 земляного кома бонсай і сухі коріння, розміщують бонсай в потрібному положенні. Після цього засипають грунт в горщик засипаючи кореневу систему, так щоб верхні коріння залишилися над поверхнею горщика.

 

ЗНАЙШЛИ ДЕШЕВШЕ? ЗНИЗИМО ЦІНУ!
Вишліть нам ссилку на цей товар в іншому магазині та отримайте кращу ціну

captchacaptchacaptchacaptcha